به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

اولین نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی استان زنجان به شبکه سراسری برق کشور متصل گردید

اولین نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی استان زنجان به شبکه سراسری برق کشور متصل گردید

در راستای توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور، اولین نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی استان زنجان در شهرستان ابهر، در زمینی به مساحت 14 هکتار، با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با هزینه‌ای بالغ بر 6.5 میلیون یورو در مدت زمان 4 ماه احداث شده و امروز 11 تیرماه به شبکه سراسری برق کشور متصل گردید.
به گزارش دفتر روابط عمومی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا): با بهره‌برداری از این نیروگاه، استان زنجان بیست و هفتمین استان در کشور است که در آن نیروگاه خورشیدیِ مگاواتی احداث گردیده است. با توجه به اینکه بیشترین میزان تولید برق نیروگاه‌های خورشیدی هم‌زمان با اوج تقاضای مصرف برق کشور در فصل تابستان اتفاق می‌افتد، نیروگاه مذکور با تولید بیش از 11 گیگاوات ساعت انرژی بطور سالیانه، ضمن کمک به تأمین این تقاضا در ساعات پیک شبکه سراسری، قادر است مصرف سوخت‌های فسیلی را به میزان 3.95 میلیون مترمکعب کاهش دهد. بعلاوه، در فرآیند تولید برق کشور باعث صرفه‌جویی 3 میلیون لیتری مصرف آب در سال شده و مانع از انتشار 9598 تن گاز گلخانه‌ای می‌گردد.
بنا بر گزارش اخذ شده از سرمایه‌گذار نیروگاه مذکور: میزان اشتغال ایجاد شده در زمان ساخت این نیروگاه 100 نفر به طور مستقیم و 500 نفر بصورت غیرمستقیم بوده است و بیش از 10 نفر نیز به هنگام بهره‌برداری در این نیروگاه مشغول به کار خواهند شد.
این گزارش می‌افزاید: علاوه بر نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی احداث شده در شهرستان ابهر، تعداد 42 واحد خورشیدی خانگی نیز در استان زنجان در حال بهره‌برداری است.

۱۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۵۲
تعداد بازدید : ۱,۰۰۸

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید