به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

اولین نیروگاه خورشیدی مگاواتی استان خراسان رضوی به ظرفیت 5 مگاوات آماده بهره‌برداری است

اولین نیروگاه خورشیدی مگاواتی استان خراسان رضوی به ظرفیت 5 مگاوات آماده بهره‌برداری است

به گزارش دفتر روابط عمومی ساتبا: اولین نیروگاه 5 مگاواتی خورشیدی استان خراسان رضوی واقع در روستای علی‌آباد شهرستان خواف با سرمایه‌گذاری بالغ بر 350 میلیارد ریال، در زمینی به مساحت 11 هکتار توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی احداث و آماده بهره‌برداری می‌باشد. بنابر این گزارش: کلیه مراحل طراحی، نصب و بهره‏ برداری از این نیروگاه خورشیدی، توسط متخصصان داخلی انجام شده و نیروگاه مذکور قادر است سالانه بیش از 10 گیگاوات‌ساعت انرژی را به شبکه سراسری برق کشور تزریق نماید.
این گزارش می‌افزاید: وجود نعمت خدادادی باد و خورشید در منطقه خواف سبب شده این منطقه از جایگاه ویژه ‏ای در صنعت انرژی ‏های تجدیدپذیر در غرب آسیا برخوردار گردد. وجود دالان بادی نشتیفان و وزش بادهای تاریخی صد و بیست روزه سیستان از یک سو و شدت تابش خورشید بالاتر از 1900 کیلووات ‏ساعت بر مترمربع خواف را به فرصتی ممتاز برای سرمایه‏ گذاری در زمینه نیروگاه های خورشیدی و بادی و همچنین صادرات برق تجدیدپذیر به همسایگان شرقی کشور تبدیل کرده است.
بر اساس این گزارش: استان خراسان رضوی همچنین با داشتن بیش از 760 نیروگاه‌های تجدیدپذیر خورشیدی پشت‌بامی یکی از استان‌های پیشرو در زمینه توسعه صنعت تجدیدپذیر در کشور است.
بنا بر گزارش اخذ شده از سرمایه‌گذار این پروژه، مراسم افتتاح رسمی نیروگاه مذکور همزمان با میلاد فرخنده امام رضا (ع) انجام خواهد شد.

۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۷:۲۱
تعداد بازدید : ۱,۲۲۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید