به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

تعداد نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی در کشور به بیش از 3200 واحد رسید.

تعداد نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی در کشور به بیش از 3200 واحد رسید.

به گزارش مدیرکل دفتر تدوین و تسهیل مقررات ساتبا: تاکنون بیش از 3200 نیروگاه خورشیدی پشت‌بامی در سراسر کشور به بهره‌برداری رسیده‌اند. مهندس لونی ضمن بیان اینکه بیش از 90 درصد از این نیروگاه‌های تجدیدپذیر در مناطق محروم احداث گردیده است، افزود: احداث نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی علاوه بر کسب درآمد پایدار برای خانوارهای ساکن در مناطق روستایی و کاهش مهاجرت به شهرها از طریق ایجاد کسب و کار جایگزین کشاورزی در مناطق متاثر از خشکسالی، منجر به ارتقاء سطح معیشت ساکنین مناطق کمتر توسعه‌یافته و مرزی که دارای شرایط مساعد برای توسعه کسب و کار در سایر زمینه‌ها نمی‌باشند، شده است.
وی با اشاره به این مسأله که در حال حاضر بیشترین تعرفه خرید تضمینی برق به نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی اختصاص دارد، خاطرنشان کرد: در راستای اهداف و برنامه‌های وزارت نیرو برای توسعه صنعت برق کشور، سرمایه‌گذاری در زمینه توسعه نیروگاه‌های مذکور ضمن کاهش تلفات در شبکه توزیع برق به‌خصوص در مناطق دور افتاده روستایی، نیاز به توسعه ظرفیت انتقال برق به مناطق دور از خطوط اصلی شبکه را نیز کاهش خواهد داد.
مدیرکل دفتر تدوین و تسهیل مقررات ساتبا در خصوص فرآیند خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیرِ احداث شده توسط مشترکین برق (تا سقف ظرفیت انشعاب) افزود: مشترکین محترم می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه مهرسان و یا مراجعه حضوری به شرکت‌های توزیع نیروی برقِ نزدیک محل سکونت و احداث نیروگاه، نسبت به دریافت مجوز مربوطه و عقد قرارداد خرید تضمینی برق به مدت 20 سال، اقدام نمایند.
در حال حاضر بیشترین نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی به‌ترتیب در استان‌های کرمان (921 نیروگاه)، خراسان رضوی (761 نیروگاه) و اصفهان (248 نیروگاه) احداث و به بهره‌برداری رسیده‌اند.

نیروگاه های پشت بامی

۸ خرداد ۱۳۹۸ ۲۰:۴۰
تعداد بازدید : ۸۳۸

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید