به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

در ادامه روند توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر توسط بخش خصوصی انجام می‌شود: 5 نیروگاه تجدیدپذیر به ظرفیت بیش از 28 مگاوات در 5 استان کشور آماده اتصال به شبکه سراسری برق می‌باشند.

در ادامه روند توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر توسط بخش خصوصی انجام می‌شود:  5 نیروگاه تجدیدپذیر به ظرفیت بیش از 28 مگاوات در 5 استان کشور آماده اتصال به شبکه سراسری برق می‌باشند.

براساس اعلام مدیرکل دفتر هوشمندسازی و نظارت ساتبا نیروگاه‌های خورشیدی در کورده لارستان به ظرفیت 10 مگاوات، ابهر زنجان به ظرفیت 7 مگاوات، سربیشه خراسان جنوبی به ظرفیت 7 مگاوات و قلعه گنج کرمان به ظرفیت 4 مگاوات و همچنین نیروگاه برق-آبی رودکلو در شهرستان آقاجاری به ظرفیت 170 کیلووات که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و از طریق فرآیند خرید تضمینی برق تجدیدپذیر احداث گردیده‌اند، بزودی به شبکه سراسری برق شبکه کشور متصل خواهند شد.
مهندس زیاری در ادامه افزود: حمایت از بومی‌سازی فن‌آوری نیروگاه‌های تجدیدپذیر و اعمال ضرائب تشویقیِ امتیاز فن‌آوریِ تجهیزات بومی‌سازی شده در نرخ خرید تضمینی برق، کاهش هزینه‌های تجهیزات نیروگاه‌های تجدیدپذیر و همچنین خرید تضمینی برق این نیروگاه‌ها با تعرفه‌های تشویقی نسبت به تعرفه‌های برق فسیلی به مدت 20 سال از جمله عواملی هستند که موجب شده‌اند در شرایط نوسانات ارزی ناشی از تحریم های اقتصادی، همچنان جذابیت لازم برای مشارکت بخش خصوصی در توسعه صنعت تجدیدپذیر در ایران وجود داشته باشد.
مدیرکل دفتر هوشمندسازی و نظارت ساتبا با اشاره به فراهم شدن امکان صادرات برق تجدیدپذیر ادامه داد: وزارت نیرو با ابلاغ مصوبه صادرات برق تجدیدپذیر این امکان را به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داده است تا هم‌زمان با قرارداد خرید تضمینی برق تجدیدپذیر با ساتبا، برق تولیدی از این نیروگاه‌ها را به کشورهای همسایه صادر نمایند.

۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۱۸
تعداد بازدید : ۹۳۰

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید