به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل ساتبا خبر داد: با راه‌اندازی نیروگاه 2/7 مگاواتی خورشیدی حسن‌آباد ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر استان تهران به بیش از 29 مگاوات رسید.

مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل ساتبا خبر داد: با راه‌اندازی نیروگاه 2/7 مگاواتی خورشیدی حسن‌آباد ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر استان تهران به بیش از 29 مگاوات رسید.

به گزارش دفتر روابط عمومی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا): تا پایان فروردین ماه 1398 تعداد 8 نیروگاه مگاواتی تجدیدپذیر با ظرفیت 29.32 مگاوات در استان تهران به شبکه سراسری برق کشور متصل شده است.
جعفر محمدنژاد سیگارودی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل ساتبا افزود نیروگاه 2.7 مگاواتی حسن‌آباد که توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی و با سرمایه‌گذاری حدود 2 میلیون دلار احداث گردیده است برای 40 نفر در زمان احداث و بهره‌برداری، بصورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد اشتغال نموده و دومین نیروگاه خورشیدی است که در منطقه شهرری استان تهران به بهره برداری رسیده است. همچنین سرمایه‌گذار نیروگاه خورشیدی مذکور پیش از این 2 نیروگاه خورشیدی مگاواتی به ظرفیت‌های 10 و 7 مگاوات به ترتیب در مناطق شهرری و دماوند استان تهران احداث نموده است.
بر اساس این گزارش: مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل ساتبا با برشمردن اسامی سایر نیروگاه‌های تجدیدپذیر استان تهران افزود: 5 نیروگاه‌ خورشیدی (10 مگاواتی شهرری، 7 مگاواتی دماوند، 2.7 مگاواتی شهرری، 500 کیلوواتی ملارد، 215 کیلوواتی شمس آباد) و 3 نیروگاه زباله‌سوزِ این استان (4 مگاواتی شهرری، 3 مگاواتی کهریزک و 1.9 مگاواتی آبعلی) مجموعاً با تولید 48 گیگاوات‌ساعت انرژی در سال و با داشتن قابلیت حداکثر تولید در ساعت‌های پیک شبکه، ضریب آمادگی بالایی را در تأمین نیاز مصرف شبکه سراسری برق کشور در ساعات اوج مصرف داشته و هر ساله مانع از انتشار 40 هزار تن دی اکسیدکربن در محیط‌زیست‌ می‌گردند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: نیروگاه‌های در حال بهره‌برداری در استان تهران، سالیانه مانع از تبخیر 12816 مترمکعب آّبِ مصرفی در فرآیند تولید برق از منابع فسیلی می‌شود و با صرفه‌جویی 16.54 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در سال به صرفه‌جویی ذخایر سوخت‌های فسیلی و امکان استفاده‌ی بهره‌ورانه از آنها کمک خواهد کرد.

شهر ری

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۲:۴۷
تعداد بازدید : ۱,۰۶۵

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید