به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

آمار میزان اشتغال ایجاد شده در نیروگاه‌های بادی در کشور بالاتر از متوسط جهانی است.

آمار میزان اشتغال ایجاد شده در نیروگاه‌های بادی در کشور بالاتر از متوسط جهانی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا): براساس مطالعات مقایسه‌ای برآورد میزان اشتغال در نیروگاه‌های بادی کشور و جهان که در سال‌های گذشته از سوی ساتبا و توسط دانشگاه تهران انجام شده است، مشخص گردید که میزان آمار اشتغال ایجاد شده در این نیروگاه‌ها در ایران بالاتر از متوسط جهانی بوده است که این مسئله می‌تواند ناشی از نوپا بودن این صنعت یا پایین بودن شاخص بهره‌وری نیروی کار در ایران نسبت به کشورهای صنعتی باشد.
براساس این گزارش: نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که اشتغال ایجاد شده در طول زنجیره ارزش یک نیروگاه بادی 50 مگاواتی بومی، به ایجاد 668 شغل مستقیم و 1670 شغل غیرمستقیم در زمان راه‌اندازی و همچنین 48 شغل مستقیم و 120 شغل غیرمستقیم در زمان بهره‌برداری، تعمیر و نگهداری منجرشده است.
بنا بر این گزارش: طی سال‌های اخیر، اشتغال‌زایی یکی از اصلی‌ترین مزایای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در سراسر جهان بوده است و براساس مطالعات آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر (IRENA)، حدود 10.3 میلیون نفر در سال 2017 میلادی در بخش تجدیدپذیرها مشغول به کار بوده‌اند. ضمنا در این سال میزان اشتغال جهانی در بخش انرژی باد به رقم 1.15 میلیون نفر و میزان ظرفیت نصب شده انرژی باد به بیش از 539 گیگاوات رسیده است و بررسی‌ها حاکی از آن است که تا سال 2050 میلادی بیش از 3.8 میلیون شغل بواسطه توسعه نیروگاه‌های بادی ایجاد خواهند شد.
این گزارش می‌افزاید: در حال حاضر تعداد 19 نیروگاه بادی با ظرفیت 282.6 مگاوات در کشور نصب شده است و حدود 100 مگاوات دیگر نیز در حال نصب می‌باشد.

۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۱۶
تعداد بازدید : ۱۲,۹۶۷

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید