به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

در جلسه بررسی پروانه‌های احداث نیروگاه‌های تجدید پذیر و پاک استان سمنان مطرح شد: آمادگی واگذاری حدود 3000 هکتار زمین به سرمایه‌گذاران نیروگاه‌های تجدید پذیر

در جلسه بررسی پروانه‌های احداث نیروگاه‌های تجدید پذیر و پاک استان سمنان مطرح شد:  آمادگی واگذاری حدود 3000 هکتار زمین به سرمایه‌گذاران نیروگاه‌های تجدید پذیر

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل ساتبا: بر اساس اعلام دفتر پروانه‌ها و مجوزها ششمین جلسه هم‌اندیشی در خصوص رفع مشکلات دارندگان پروانه احداث و قرارداد خرید تضمینی برق نیروگاه‌های تجدید پذیر و پاک در استان سمنان با حضور کارشناسان ساتبا، مدیرعامل ، معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای سمنان و جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت‌های برق منطقه‌ای سمنان ، توزیع نیروی برق استان و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان در سالن جلسات شرکت برق منطقه‌ای سمنان برگزار شد.
این گزارش می‌افزاید: در ابتدای جلسه آقای مهندس صباغ مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سمنان ضمن اشاره به پتانسیل مناسب احداث نیروگاه‌های تجدید پذیر و پاک در این استان‌ به‌ویژه نیروگاه‌های خورشیدی که در قالب مجتمع‌ها و شهرک‌های انرژی در استان پیش‌بینی‌شده ، اشاره نموده و افزود: در حال حاضر حدود 3000 هکتار زمین آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران نیروگاه‌های خورشیدی می‌باشد که با همکاری سازمان‌های مربوطه و استعلامات انجام‌گرفته در زمین‌های موردنظر به‌سرعت واگذاری زمین به متقاضیان صورت می‌گیرد .
وی با اشاره به میزان مصرف استان که بین 500 تا 600 مگاوات می‌باشد گفت : در همین حدود امکان ظرفیت نصب نیروگاه‌های تجدید پذیر و پاک در استان وجود دارد که بستر آن جهت عملیاتی شدن فراهم‌شده است .
در ادامه کارشناسان ساتبا نیز فرآیند اجرایی صدور، کنترل، تمدید و ابطال پروانه‌های احداث و همچنین نحوه تدوین و کنترل قراردادهای نیروگاه تجدید پذیر و پاک را تشریح نمودند. و در جهت حل مشکل متقاضیانی که در راستای اخذ مجوزهای سه‌گانه دچار مشکل شده‌اند با مدیران و کارشناسان شرکت‌های برق بحث و تبادل‌نظر کردند.
اضافه می‌نماید: کارشناسان ساتبا از روند اجرایی احداث نیروگاه خورشیدی مربوط به شرکت‌ فراز پنداران آریا موج در شهرستان‌ دامغان بازدید بعمل آوردند.

۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۴۱
تعداد بازدید : ۱,۷۵۳

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید