به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

دومین کنفرانس انرژی اکو و نشست تشکیل کنسرسیوم‌های انرژی/ پتروشیمی کشورهای منطقه اکو اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران (اسفندماه 1397)

فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران با همکاری سازمان منطقه‌ای اکو، دبیرخانه اکو، ICCIMA (اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران) و همچنین انجمن انرژی ایران افتخار میزبانی دومین نشست تشکیل کنسرسیوم‌های انرژی/ پتروشیمی منطقه اکو را بر عهده دارد. یکی از اهداف عمده برگزارکنندگان این نشست، ارائه یک پلتفرم "برنده- برنده" برای کلیه 10 کشور عضو اکو می‌باشد. هدف این گردهمایی بطور ویژه، کمک به شرکت های بخش خصوصی جهت پیدا کردن شرکای منطقه‌ای و اروپایی برای اجرای پروژه‌های حوزه انرژی در سراسر منطقه اکو می‌باشد. از دستاوردهای مورد انتظار برگزاری این نشست می‌توان به این موارد ذیل اشاره نمود:
- با توجه به پتانسیل فراوان منطقه اکو در زمینه همکاری در حوزه انرژی، ایجاد مکانیسم‌هایی نظیر کنسرسیوم‌سازی می‌تواند باعث شکوفایی بخش‌های خصوصی و عمومی شده و در کنار آن نیز دولت ها و مردم چنین خدماتی را دریافت خواهند نمود.
- تنظیم و سازماندهی قراردادهای مورد نیاز برای پروژه‌های بزرگ منطقه، به درک بهتر جریان انرژی و ایجاد فرصت‌های بهتر برای سازمان های مالی بین‌المللی جهت سرمایه گذاری در منطقه اکو کمک می‌نماید.
- ایجاد این کنسرسیوم‌های انرژی، احداث پروژه‌های عمده انرژی در منطقه اکو را تسهیل و تسریع نموده و مخاطبان انجام این پروژه‌های زیرساختی اجازه می‌دهد که انتخاب هوشمندانه داشته باشند.
- برنامه‌یزی و ایجاد چنین مکانیسمی در منطقه اکو، طراحی و تعریف پروژه‌های بزرگ منطقه‌ای را تسهیل نموده و به تصمیم‌گیری‌های استراتژیک کمک می‌نماید.
محورهای همایش
اقتصاد سبز، اقتصاد انرژی، آینده مسئله آب، هوشمندسازی انرژی، قراردادهای حقوق انرژی، مصرف انرژی در کشاورزی، مسائل انتقال انرژی در منطقه، نقش آینده انرژی های تجدیدپذیر، راه‌های تبادل انرژی در منطقه اکو، واردات و صادرات برق در منطقه اکو، HSE در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، آینده نفت، گاز و پتروشیمی در منطقه، نقش منطقه در تغییرات اقلیمی جهانی، پروژه‌های مشترک انرژی در منطقه اکو، خدمات مهندسی در زمینه انرژی منطقه، روش های مدیریت پروژه‌های بین‌المللی، سیاست‌های موجود منطقه در زمینه انرژی، حل مشکل تأمین سرمایه و تبادلات مالی در منطقه، نقش قیمت گذاری در سیاست های همکاری انرژی در منطقه، امتیازات و کاستی‌های منطقه اکو در زمینه همکاریهای انرژی.
شرکت کنندگان
وزیران نفت و انرژی ایران، مقامات بلند پایه دبیرخانه اکو، مقامات بلند پایه انرژی از کشورهای عضو اکو، مقامات بلند پایه از اتاق‌های بازرگانی کشورهای منطقه اکو و ایران، سفرای کشورهای منطقه‌ای اکو و مقامات بلند پایه سیاسی، مدیر بانک تجارت و توسعه اکو، مدیر بانک توسعه اسلامی، مدیر بانک توسعه آسیایی، مقامات بلند پایه شرکت های انرژی اروپایی، مدیران عامل شرکت های انرژی خصوصی ایران و اکو.

متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های 7-88651346 تماس حاصل نمایند و یا با مراجعه به وب سایت www.ecoenergyconf.ir اطلاعات تکمیلی را دریافت کنند.

کنفرانس انرژی اکو

۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۲۶
تعداد بازدید : ۸۰۶

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید