به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

با حضور معاون توسعه بخش غیردولتی ساتبا: همایش فرصت های سرمایه گذاری استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

با حضور معاون توسعه بخش غیردولتی ساتبا:  همایش فرصت های سرمایه گذاری استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا: نخستین همایش فرصت های سرمایه گذاری استان سیستان و بلوچستان با عنوان"چابهار دروازه توسعه محور شرق" با حضور آقای مهندس زعفرانچی زاده معاون توسعه بخش غیردولتی ساتبا، استاندار سیستان و بلوچستان ، مقامات منطقه ای و سرمایه گذاران بخش خصوصی در منطقه آزاد چابهار برگزار شد.
این گزارش می افزاید: در نشست تخصصی" نیرو و انرژی" که به ریاست آقای زعفرانچی زاده برگزار شد بیش از 70 شرکت کننده عمدتاً از سرمایه گذاران بخش خصوصی از نقاط مختلف ایران و برخی کشورهای منطقه حضور داشتند. در این نشست طرح های بخش برق توسط مدیرعامل برق منطقه‌ای استان، طرح های بخش آب و نفت توسط مدیرعامل آب منطقه‌ای و مدیر کنسرسیوم تابش ارائه گردید.
معاون بخش غیردولتی ساتبا با معرفی فرصت های سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر بویژه انرژی خورشیدی، گفت: تابش بالای انرژی خورشیدی در منطقه، وجود زمین های وسیع بایر و همچنین افزایش مصرف برق در استان و منطقه آزاد چابهار، پتانسیل بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری و توسعه نیروگاه های خورشیدی و بویژه مولدهای کوچک پشت بامی (خانگی/ صنعتی) فراهم نموده است.
در ادامه یکی از سرمایه گذاران حاضر در نشست که در زمینه پتروشیمی و نفت فعال می باشد آمادگی خود را برای اجرای یک نیروگاه MW 10 خورشیدی در منطقه و احداث خط تولید سلول و پانل خورشیدی به ظرفیت های 300 و 100 مگاوات در سال اعلام نمود و از مطالعات و برنامه ریزی های خود با مشارکت سرمایه گذاران قطری برای این منظور خبر داد.
اضافه می نماید: در این همایش پنج نشست تخصصی با عناوین" صنعت و معدن"، "تجارت و حمل و نقل و ترانزیت"، " کشاورزی و شیلات"، " نیرو و انرژی" و " گردشگری و توریسم" برگزار گردید و طرح ها و پروژه‌های در دست مطالعه یا اجرا در قالب این پنج نشست تخصصی به سرمایه گذاران عرضه گردید.

۲ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۴۵
تعداد بازدید : ۷۷۵

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید