به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

نشست اعضای هیئت مدیره انجمن علمی انرژی بادی ایران با وزیرمحترم نیرو

نشست اعضای هیئت مدیره انجمن علمی انرژی بادی ایران با وزیرمحترم نیرو

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا: اعضای هیات مدیره انجمن علمی انرژی بادی ایران با هدف طرح مشکلات بخش خصوصی در توسعه و بهره برداری از نیروگاه های تجدیدپذیر درفضای کنونی حاکم برکشور، با آقای دکتر اردکانیان وزیر محترم نیرو دیدار کردند.
در این دیدار نمایندگان انجمن مذکور دلایل و معضلات اصلی عدم توسعه تجدیدپذیرها در ایران را پرداخت یارانه به بخش انرژی فسیلی کشور، تحویل سوخت ارزان قیمت به نیروگاه های حرارتی و همچنین راندمان بسیار پایین نیروگاه های تولید برق فسیلی کشور برشمردند.
این گزارش می افزاید ریاست انجمن علمی انرژی بادی ایران با اشاره به قانون خرید تضمینی برق تجدید پذیر که ظرفیت مناسبی را برای توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر در کشور فراهم نموده است، لکن با توجه به نوسانات اخیر بازار ارز در ایران و اثرات منفی آن بر روند سرمایه گذاری در حوزه نیروگاه های تجدیدپذیر پیشنهاد کردند که در قرارداد خرید تضمینی برق نرخ ارز مبنای سرمایه گذاری تجدیدپذیر اعلام گردد و همچنین در متن قرارداد مزبور اصلاحاتی در خصوص محاسبه ضریب تعدیل قیمت خرید صورت گیرد.
براساس این گزارش آقای دکتر اردکانیان ضمن تشریح دیدگاه های وزارت نیرو و دولت در خصوص توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر نقش نهادهایی همچون انجمن های علمی و سازمان های مردم نهاد را در شناساندن اهمیت این موضوع بسیار پررنگ برشمردند. بعلاوه برای پیشنهاد ارائه شده از سوی انجمن علمی انرژی بادی ایران برای اصلاح روش تخصیص یارانه به برق رابه لحاظ مزایای مترتب برآن بسیار مثبت و امکان طرح و پیگیری آن را در قالب هیات دولت و بویژه میان دو وزرات نفت و نیرو، منوط به تهیه یک مدل عملیاتی توسط انجمن دانستند.

۱۸ آبان ۱۳۹۷ ۲۲:۵۶
تعداد بازدید : ۹۷۷

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید