به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

دکتر سید محمد صادق زاده در سومین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر گفت : دنیا به سمت یک کره زمین ، یک خورشید و یک شبکه برق پیش میرود .

دکتر سید محمد صادق زاده در سومین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر گفت :  دنیا به سمت یک کره زمین ، یک خورشید و یک شبکه برق پیش میرود .

معاون وزیر نیرو و ریاست سازمان ساتبا که در مراسم افتتاحیه سومین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر سخن می گفت، ضمن اشاره به برنامه ها و سیاست های حمایتی از توسعه تجدیدپذیر در ایران با ابلاغیه های اخیر وزارت نیرو تحت عنوان "مصوبه تعیین شرایط صادرات برق نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک غیردولتی خارج از کشور" و ابلاغیه "حمایت از بومی سازی فنآوری نیروگاه های تجدیدپذیرو پاک" در کنار فرآیند خرید تضمینی که در حال انجام می باشد، توجه حضار را به این نکته جلب نمودند:
ظرفیت قابل توجه ای از نیروگاه های تولید برق کشور صرفا برای پاسخ به تقاضای حدود 300 ساعت در سال ایجاد شده است که تامین این ظرفیت مستلزم صرف هزینه های قابل توجه ای برای کشور می باشد. این در حالی است که نتایج اخذ شده از نیروگاه های تجدیدپذیر در حال بهره برداری (نیروگاه های بادی و خورشیدی) نشان می دهد که حدود 80% تولید این نیروگاه ها در زمان اوج تقاضای مصرف برق کشور بوده و از این حیث می توانند جایگزین مناسبی برای پاسخ به تقاضاها در زمان اوج مصرف برق کشور باشند. همچنین کاهش هزینه های تولید برق نیروگاه های تجدیدپذیر و از طرفی شرایط اقلیمی کشور ایران بلحاظ برخورداری از پتانسیل های فراوان برای احداث  نیروگاه های تجدیدپذیر با توجه به چالش محدودیت منابع آبی در کشور از جمله مواردی هستند که اهمیت توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر را بیشتر از پیش نمایان می سازند.
وی در پاسخ به سئوالات سرمایه گذاران بخش خصوصی نیروگاه های تجدیدپذیر در خصوص تصمیم گیری برای اعلام تعرفه های خرید تضمینی اعلام نمود، وزارت نیرو برای حمایت از آنها پس از تثبیت شدن نرخ ارز تصمیم متناسب اخذ خواهد نمود.

۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۳۵
تعداد بازدید : ۹۳۱

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید