به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

دکتر سید محمدصادق زاده در نشست کشورهای حاشیه اقیانوس هند عنوان کرد؛ علاقمندی ایران به جذب سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر

دکتر سید محمدصادق زاده در نشست کشورهای حاشیه اقیانوس هند عنوان کرد؛ علاقمندی ایران به جذب سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر

رئیس سازمان ساتبا از علاقه ایران نسبت به جذب سرمایه‌گذاری خارجی به منظور صادرات برق تجدیدپذیر و پاک علاوه بر تامین نیاز داخلی خبر داد.
به‌گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا: سیدمحمد صادق‌زاده، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) که به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در دومین نشست کشورهای حاشیه اقیانوس هند (آیورا) شرکت کرده است، در این نشست به بیان سیاست‌ها و برنامه‌ها و عملکرد ایران در زمینه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و اهمیت انتقال و توسعه فنآوری و جذب سرمایه گذاری خارجی در این زمینه پرداخت. وی در این نشست به استقبال سرمایه‌گذاران و به بهره‌برداری رسیدن ۸۵ نیروگاه مگاواتی و ۲۰۰۰ نیروگاه کوچک مقیاس و در دست ساخت بودن همین تعداد نیروگاه دیگر طی دو سال اخیر در کشور اشاره کرد.
رئیس سازمان ساتبا در این نشست اعلام کرد: ۱۱ خط تولید تجهیزات انرژی‌های تجدیدپذیر از جمله ۵ خط تولید پانل‌های خورشیدی و ۲ خط تولید نیروگاه‌های بادی و تعداد دیگری در زمینه سایر تجهیزات اصلی در کشورمان ایجاد شده است. در این نشست رئیس سازمان ساتبا برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی به منظور صادرات برق تجدیدپذیر و پاک علاوه بر تامین نیاز داخلی اعلام آمادگی کرد.
لازم به ذکر است کشورهای حاشیه اقیانوس هند شامل ۲۱ کشور است که یک سوم جمعیت جهان را شامل می شوند و طی سال‌های اخیر استقبال بسیار گسترده‌ای از توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر داشته‌اند.
این گزارش می افزاید، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا در خلال برگزاری این اجلاس در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اشاره کردند:
با توجه به کاهش هزینه های تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر در دنیا و بویژه در ایران بدلیل برخورداری از استعداد فراوان منابع انرژی های تجدیدپذیر، این توانمندی را در اختیار کشور قرار خواهد داد که از نفت و گاز برای تولید مواد با ارزش افزوده بالاتر و حفظ بازارهای صادراتی ایران استفاده نماید و از منابع انرژی های تجدیدپذیر که پاک هستند، آلودگی ندارند و بعلاوه آب مصرف نمی کنند و می توانند به چالش کم آبی کشور کمک نمایند، برای تولید برق و انرژی استفاده نماید.

مصاحبه دکتر صادق زاده در نشست کشورهای حاشیه اقیانوس هند

۱۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۷:۴۷
تعداد بازدید : ۵۴۰

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید