به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

معاون فنی و استانداردهای سازمان ساتبا در سومین همایش نیروگاه های خورشیدی اعلام کرد: ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر ایران به 650 مگاوات رسید.

معاون فنی و استانداردهای سازمان ساتبا در سومین همایش نیروگاه های خورشیدی اعلام کرد: ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر ایران به 650 مگاوات رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا): دکتر دودابی نژاد در سومین همایش نیروگاه های خورشیدی که در تاریخ 10 و11مهر ماه با حضور فعالان حوزه نیروگاه های تجدیدپذیر برگزار گردید ضمن اشاره به حضور گسترده بخش خصوصی در حوزه انرژی های تجدیدپذیر اعلام نمودکه ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر کشور در پایان شهریور ماه97 به 650 مگاوات رسیده که 39% آن نیروگاه های خورشیدی می باشند. وی پیش بینی نمود که با احتساب نیروگاه های در حال احداث، این ظرفیت تا پایان سال جاری به 1000 مگاوات برسد.
این گزارش می افزاید: آقای دکتر قره خانی عضو و سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه این همایش اشاره داشتند که مجلس شورای اسلامی به منظور تحقق 5000مگاوات نیروگاه های تجدیدپذیر تا پایان برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ، ضمن حمایت از آن، پیگیری های لازم را از دستگاه های ذیربط برای کمک به اجرایی شدن این امر مهم در دستور کار جدی خود دارند.
بر اساس این گزارش، آقای مهندس محمد تقی زعفرانچی زاده، معاون توسعه بخش غیردولتی سازمان ساتبا که از دیگر سخنرانان این همایش بود، به سرمایه گذاران و متقاضیان احداث نیروگاه های تجدیدپذیر و بخش خصوصی اطمینان داد که سازمان ساتبا  همچنان برای گذر از شرایط فعلی از آنها حمایت خواهد کرد. 

دکتر دودابی نژاد معاون فنی و استاندارد ساتبا از ظرفیت 25درصدی انرژی های خورشیدی در دنیا و 650مگاواتی ظرفیت نیروگاه های تجدید پذیر در کشور تاکنون خبر داد.

۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۸:۳۷
تعداد بازدید : ۵۶۷

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید