به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در استان فارس بزودی به بهره برداری می رسد.

نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در استان فارس بزودی به بهره برداری می رسد.

مراحل پایانی نصب پنل و اتصال به شبکه سراسری نیروگاه ده مگاواتی نیکا انرژی در منطقه خرامه فارس در حال انجام و تا پایان تیرماه سال جاری به بهره برداری میرسد .
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا : این دومین نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی است که پس از تجربه موفق در بهره برداری از نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در اردکان یزد،طی مدت ۹ ماه توسط هلدینگ بانیان صنعت و با تیم فنی مهندسی NNQ ایران با همکاری یک شرکت مشاور آلمانی در حال انجام است و از این حیث یک رکورد محسوب می شود.
این پروژه همانند پروژه ده مگاواتی اردکان یزد ضمن استفاده از حداکثر ظرفیت تجهیزات داخلی، در مدت زمان چهار ماه با اشتغال یکصد نفر از متخصصین و نیروی کار بومی و ایرانی احداث گردیده است.
این گزارش می افزاید علاوه بر راه اندازی خط تولید پنل خورشیدی در شیراز توسط شرکت تابان در سال گذشته و با ظرفیت تولید سالیانه ۱۳۰ مگاوات در فاز اول ، که تا پایان سال جاری به تولید  ۲۵۰ مگاوات  در سال افزایش خواهد یافت، تعداد ۴ نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی دیگر نیز توسط شرکت های بخش خصوصی ایرانی در شهرهای شیراز، آباده، اقلید و خرامه این استان در حال احداث می باشند که پیش بینی می گردد طی دو ماه آینده به مرور به بهره برداری برسند.

۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۷:۵۸
تعداد بازدید : ۹۲۶

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید