به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

رئیس ساتبا در آئین افتتاح نیروگاه خورشیدی ماهان: انرژی های تجدیدپذیر سمبل توسعه مناطق کمتر توسعه یافته ایران و جهان/ ابزاری برای دوستی دولت ها و همکاری اقتصادی ملت ها

رئیس ساتبا در آئین افتتاح نیروگاه خورشیدی ماهان: انرژی های تجدیدپذیر سمبل توسعه مناطق کمتر توسعه یافته ایران و جهان/ ابزاری برای دوستی دولت ها و همکاری اقتصادی ملت ها

دکتر سید محمد صادق زاده در آئین افتتاح نیروگاه خورشیدی ماهان گفت :انرژی های تجدیدپذیر سمبل توسعه مناطق کمتر توسعه یافته ایران و جهان می باشد.
به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا): معاون وزیر و رئیس ساتبا که در حاشیه افتتاح نیروگاه خورشیدی ۲۰ مگاواتی ماهان استان کرمان سخن می گفت، با اشاره به ابنکه آنچه در انرژی های تجدیدپذیر شاهد آن هستیم مزیت های فراوانی است که در زمان کوتاه مجال پرداختن به آنها نیست، افزود: اما به دو نکته مهمتر آن بایست توجه شود، نکته اول اینکه انرژی های تجدیدپذیر تبدیل شده به سمبل توسعه مناطق کمتر توسعه یافته، هم در کشور ما و هم در سایر دنیا. وی ادامه داد: ما الان نقاطی را در دنیا داریم که هیچگاه از نعمت برق برخوردار نبودند اما به لطف انرژی های تجدیدپذیر از مزایای برق برخوردار شدند.
دکتر صادق زاده افزود: در کشور ما که کشور توسعه یافته ای است و ما دسترسی صد در صد به انرژی الکتریکی داشتیم و همه نقاط ما خوشبختانه با زحمت صنعتگران صنعت برق برخوردار از این نعمت الهی بودند، امروز به کمک انرژی های تجدیدپذیر از برق پایدار برخوردار شده و این انرژی ها در کنار سایر مزایا موجب اشتغال در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته در سراسر کشور گردیده اند.
معاون وزیر در ادامه گفت: نکته دوم این است که این نوع انرژی ها انرژی های دوستدار محیط زیست هستند. و نیز به جای اینکه ما کیلومترها منبع انرژی و سوخت را منتقل کنیم و تبدیل انرژی را انجام دهیم خداوند متعال در همان نقطه منبع انرژی را برای ما فراهم کرده، بنابراین تمام دنیا به این نوع انرژی توجه دارند و این ابزاری شده برای دوستی دولت ها و همکاری اقتصادی ملت ها.
رئیس ساتبا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد نیروگاه های خورشیدی در همدان ، اصفهان و امروز در کرمان، گفت: در همه کشور عزیزمان شاهد این هستیم که هم وطنان و سرمایه گذاران مردمی ما در همکاری تنگاتنگ با سرمایه گذاران در سراسر دنیا همکاری خودجوشی را شروع کرده اند و بدون اینکه دولت بخواهد بار سنگینی را به خود تحمیل کند در یک اقدام سازنده هم موجبات رفاه مردم را فراهم کرده هم باعث توسعه اقتصادی شده است.

۵ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۴۶
تعداد بازدید : ۹۱۴

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید