به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

با حضور وزیر نیرو: آغاز عملیات اجرائی بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در خراسان شمالی

با حضور وزیر نیرو:  آغاز عملیات اجرائی بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در خراسان شمالی

وزیر نیرو امروز با حضور در خراسان شمالی، کلنگ احداث نیروگاه خورشیدی 30 مگاواتی را در شهرستان جاجرم به زمین زد.
به‌گزارش روابط عمومی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا): مهندس چیت چیان پس از کلنگ زنی این نیروگاه به ظرفیت 30 مگاوات در شهرک صنعتی شهرستان جاجرم، این پروژه را آغازگر جهش بزرگی در زمینه تولید انرژی دانست.
وی با اشاره به مزایای پرداختن به نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک از جمله حفاظت از محیط زیست، در دسترس بودن امکان احداث این نوع نیروگاه‌ها برای اکثر نقاط کشور و عدم نیاز به خطوط انتقال و توزیع و اشتغال زایی ، گفت: مقررات روشن و انگیزه‌بخش ایران برای سرمایه گذاری در زمینه نیروگاه‌های تجدید پذیر یکی از دلایل استقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی از این پروژه‌ها می باشد.
وزیر نیرو افزود: تاکنون 3 میلیارد و 600 میلیون دلار درخواست سرمایه گذاری خارجی در این حوزه ثبت شده که بیشترین حجم سرمایه گذاری خارجی را به خود اختصاص می‌دهد.
اضافه می نماید معاون وزیر و رئیس ساتبا و جمعی از مسئولان منطقه ای وزیر نیرو را دراین مراسم همراهی نمودند.
این گزارش می افزاید: پیش از این دو نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی مجموعا به ظرفیت ۱۴ مگاوات در همدان و یک نیروگاه ۱۰ مگاواتی در اصفهان به بهره برداری رسیده و هم اکنون یک نیروگاه ۷ مگاواتی دیگر در همدان و یک نیروگاه ۲۰ مگاواتی در کرمان آماده بهره برداری بوده و طی روزهای آینده افتتاح خواهند شد.

۲۲ تیر ۱۳۹۶ ۱۵:۵۱
تعداد بازدید : ۸۳۰

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید