به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

آرشیو اخبار

اولویت‌بندی و تعیین سهم گزینه‌های انرژی‌های پاک در استان‌های اردبیل، آذربایجان‌های شرقی و غربی
مدیرکل دفتر پتانسیل‌سنجی و ارزیابی منابع انرژی ساتبا از فرآیند از ارزیابی تلفیقی، اولویت‌بندی و تعیین سهم گزینه‌های انرژی در سه استان اردبیل، آذربایجان‌های شرقی و غربی خبر داد.
‎غیرفعال بودن قوانین بالادستی تامین منابع مالی یکی از دلایل اصلی عدم توسعه مناسب انرژی‌های تجدیدپذیر
‎معاون وزیر نیرو در نشست چالش‌های سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در صنعت برق و انرژی‌های تجدیدپذیر ایران در ششمین کنگره راهبردی نفت و نیرو، غیرفعال بودن قوانین بالادستی تامین منابع مالی را یکی از مشکلات اساسی عدم توسعه مناسب انرژی‌های تجدیدپذیر برشمرد.
اختصاص ردیف بودجه به ساتبا به‌منظور تأمین منابع مالی جدید در بودجه 1400
مدیرکل دفتر بودجه، تسهیل سرمایه‌گذاری و تجهیز منابع مالی ساتبا از اختصاص ردیف در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به‌عنوان یک روش جدید تامین منابع مالی توسعه طرح‌های تجدیدپذیر در کشور خبر داد.
نیروگاه‌ خورشیدی استان یزد به ظرفیت 10 مگاوات در چادرملو اردکان افتتاح شد
در سی و هفتمین هفته پویش #هرهفته الف_ب_ایران، یک نیروگاه‌ خورشیدی به ظرفیت بیش از 10 مگاوات در منطقه چادرملو استان یزد توسط وزیر نیرو و با حضور معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا افتتاح شد.
حمایت از بخش خصوصی به‌منظور توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر/ تأمین بخشی از سبد انرژی کشور با ارتقای بهره‌برداری از منابع متنوع انرژی‌های تجدیدپذیر/ هم‌افزایی استفاده از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر از طریق مشارکت بین‌المللی
وزیر نیرو در پیام ویدئویی به یازدهمین مجمع عمومی آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر (IRENA) با اشاره به اقدامات برنامه‌ریزی‌شده وزارت نیرو در راستای ایجاد تحول در زمینه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، اظهار داشت: امیدواریم مشارکت همه کشورها و نهادهای تصمیم‌ساز بین‌المللی، سبب هم‌افزایی در راستای استفاده از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر گردد.
تامین منابع مالی جدید برای توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر/ ادامه روند خرید تضمینی برق تجدیدپذیر
دکتر ساتکین، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا، با حضور در نشست خبری صبح امروز جمعه 26 دی‌ماه 99 که با حضور جمعی از اصحاب رسانه در حاشیه بیستمین نمایشگاه صنعت آب و برق برگزار شد، به سؤالات آنها پاسخ داد.
صرفه‌جویی بیش از هزار و 600 میلیون‌مترمکعب گازطبیعی با توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور
مدیرکل دفتر دفتر مدیرکل دفتر برنامه راهبردی و تنظیم مقررات سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ایران گفت: توسعه 847 مگاوات انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور تاکنون منجر به صرفه‌جویی بیش از هزار و 600 میلیون‌مترمکعب گازطبیعی در کشور شده است.
بهره‌برداری از نهمین نیروگاه تجدیدپذیر خورشیدی استان یزد
مدیرکل دفتر ریاست، روابط‌عمومی و امور بین‌الملل ساتبا خبر داد: با اتصال نهمین نیروگاه خورشیدی استان یزد به ظرفیت 10 مگاوات به شبکه سراسری برق کشور تا پایان دی ماه، ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر این استان به 75 مگاوات خواهد رسید.
حضور ساتبا در اولین جشنواره مجازی پژوهش و فناوری وزارت نیرو
مدیرکل دفتر پژوهش، فناوری و نوآوری ساتبا از حضور ساتبا در اولین جشنواره مجازی پژوهش و فناوری وزارت نیرو که در تاریخ‌های 16 و 17 دیماه برگزار می‌گردد، خبر داد.
121 هزار و 500 مگاوات پتانسیل احداث نیروگاه تجدیدپذیر و پاک در کشور شناسایی شد
مدیرکل دفتر پتانسیل سنجی و ارزیابی منابع ساتبا گفت: ساتبا از سال 1397 تاکنون با انجام مطالعات پتانسیل‌سنجی تئوری موفق به شناسایی 121 هزار و 500 مگاوات پتانسیل احداث نیروگاه تجدیدپذیر و پاک در کشور شده است.
۱ ۲ صفحه ۳ از ۵ ۴ ۵