به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

آرشیو اخبار

مراسم تقدیر از همکاران بازنشسته و دفاتر نمونه‌ی ساتبا در سال 1399 برگزار گردید
مراسم تجلیل از همکاران بازنشسته‌ در سال جاری و همچنین تقدیر از دفاتر نمونه که بهترین عملکرد را در سال‌های 1398 و 1399 ارائه نمودند، با اهدای لوح تقدیر و تندیس برگزار گردید.
رونمایی از سامانه "ایران سابات" برای فرآیند محور نمودن بازدید سامانه‌های خورشیدی مشترکین
سامانه "ایران سابات" برای فرآیند محورنمودن بازدیدهای دوره‌ای از سامانه‌های خورشیدی مشترکین توسط شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی با حضور مجازی معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا رونمایی شد.
رونمایی از سه طرح ساز و کاری ساتبا توسط وزیر نیرو
در چهل و سومین هفته پویش #هرهفته الف_ب_ایران از 3 طرح ساز و کاری ساتبا شامل انسجام بخشی روند احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک در بخش غیردولتی، راه‌اندازی سامانه ملی مدیریت هوشمند احداث و بهره‌برداری انرژی‌های تجدیدپذیر (مهان) و همچنین راه‌اندازی سامانه ملی مدیریت یکپارچه فرآیند تضمینی برق تجدیدپذیر از مشترکین خانگی برق (مهرسان) رونمایی گردید.
تزریق 86 میلیون کیلووات ساعت برق تجدید‌پذیر به شبکه سراسری برق کشور
بر اساس آخرین آمار سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری برق، طی بهمن ماه سال جاری، 86 میلیون کیلووات ساعت برق تولید شده از نیروگاه‌های تجدید‌پذیر به شبکه سراسری برق کشور تزریق شده است.
همکاری ایران، آلمان و افغانستان برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در مرزهای شرقی کشور/ پیشنهاد اردکانیان برای تشکیل کارگروه‌های مشترک بین 3 کشور
جمهوری اسلامی ایران،آلمان و افغانستان در زمینه توسعه انرژی های تجدیدپذیر و تولید انرژی پاک در مناطق مرزی مستعد همکاری می کنند.
صرفه‌جویی سالانه 900 هزار مترمکعب گاز طبیعی و جلوگیری از انتشار تولید 2600 تن آلاینده‌های زیست محیطی با احداث 1 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر
معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا در بیست و پنجمین همایش ملی-منطقه ای انجمن متخصصان محیط زیست که صبح امروز به‌صورت مجازی برگزار گردید با اشاره به تلاش ایران برای استفاده بهینه از منابع انرژی‌های فسیلی و ارتقاء میزان بهره‌برداری از منابع متنوع انرژی‌های تجدیدپذیر در راستای توسعه اهداف توسعه پایدار، از صرفه‌جویی سالانه 900 هزار مترمکعب گاز طبیعی و جلوگیری از انتشار تولید 2600 تن آلاینده‌های زیست محیطی در سال به ازای احداث هر مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر خبر داد.
بهره‌برداری از یکی از بزرگترین تونل‌های بادی جهان در مرز مشترک ایران و افغانستان
معاون وزیر و رئیس سازمان ساتبا از شروع فعالیت برای بهره‌برداری از یکی از بزرگ‌ترین تونل‌های بادی جهان در مرز مشترک ایران و افغانستان خبر داد
حمایت همه جانبه ساتبا از فناوری پیل سوختی بر اساس نرخ‌های تشویقی خرید تضمین برق از منابع پاک
معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا در پنجمین همایش هیدروژن و پیل سوختی ایران که در تاریخ 28 بهمن ماه در پژوهشگاه نیرو در حال برگزاری است، از حمایت همه‌جانبه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق از توسعه هیدروژن وپیل سوختی به‌عنوان یکی از اشکال منابع پاک بر اساس خرید تضمینی با نرق تشویقی خبر داد.
افتتاحِ هم‌زمان دو نیروگاه خورشیدی با مجموع ظرفیت 2 مگاوات به صورت ویدئوکنفرانسی
دو پروژه نیروگاهی خورشیدی استان قزوین امروز سه‌شنبه هم‌زمان با چهل و یکمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران «ساخت و سازها» و «ساز و کارها»، در سال 99 با دستور وزیر نیرو به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح گردید.
3 نیروگاه خورشیدی با اعتبار 24.5 میلیارد تومان در استان فارس افتتاح شد
همزمان با دهمین روز دهه فجر، 3 نیروگاه خورشیدی با اعتبار 24.5 میلیارد تومان در استان فارس با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهور و وزیر نیرو در قالب هفته چهلم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.
۱ صفحه ۲ از ۵ ۳ ۴ ۵