به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

آرشیو اخبار

نیروگاه‌ خورشیدی استان یزد به ظرفیت 10 مگاوات در چادرملو اردکان افتتاح شد
در سی و هفتمین هفته پویش #هرهفته الف_ب_ایران، یک نیروگاه‌ خورشیدی به ظرفیت بیش از 10 مگاوات در منطقه چادرملو استان یزد توسط وزیر نیرو و با حضور معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا افتتاح شد.
حمایت از بخش خصوصی به‌منظور توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر/ تأمین بخشی از سبد انرژی کشور با ارتقای بهره‌برداری از منابع متنوع انرژی‌های تجدیدپذیر/ هم‌افزایی استفاده از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر از طریق مشارکت بین‌المللی
وزیر نیرو در پیام ویدئویی به یازدهمین مجمع عمومی آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر (IRENA) با اشاره به اقدامات برنامه‌ریزی‌شده وزارت نیرو در راستای ایجاد تحول در زمینه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، اظهار داشت: امیدواریم مشارکت همه کشورها و نهادهای تصمیم‌ساز بین‌المللی، سبب هم‌افزایی در راستای استفاده از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر گردد.
تامین منابع مالی جدید برای توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر/ ادامه روند خرید تضمینی برق تجدیدپذیر
دکتر ساتکین، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا، با حضور در نشست خبری صبح امروز جمعه 26 دی‌ماه 99 که با حضور جمعی از اصحاب رسانه در حاشیه بیستمین نمایشگاه صنعت آب و برق برگزار شد، به سؤالات آنها پاسخ داد.
صرفه‌جویی بیش از هزار و 600 میلیون‌مترمکعب گازطبیعی با توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور
مدیرکل دفتر دفتر مدیرکل دفتر برنامه راهبردی و تنظیم مقررات سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ایران گفت: توسعه 847 مگاوات انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور تاکنون منجر به صرفه‌جویی بیش از هزار و 600 میلیون‌مترمکعب گازطبیعی در کشور شده است.
بهره‌برداری از نهمین نیروگاه تجدیدپذیر خورشیدی استان یزد
مدیرکل دفتر ریاست، روابط‌عمومی و امور بین‌الملل ساتبا خبر داد: با اتصال نهمین نیروگاه خورشیدی استان یزد به ظرفیت 10 مگاوات به شبکه سراسری برق کشور تا پایان دی ماه، ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر این استان به 75 مگاوات خواهد رسید.
حضور ساتبا در اولین جشنواره مجازی پژوهش و فناوری وزارت نیرو
مدیرکل دفتر پژوهش، فناوری و نوآوری ساتبا از حضور ساتبا در اولین جشنواره مجازی پژوهش و فناوری وزارت نیرو که در تاریخ‌های 16 و 17 دیماه برگزار می‌گردد، خبر داد.
121 هزار و 500 مگاوات پتانسیل احداث نیروگاه تجدیدپذیر و پاک در کشور شناسایی شد
مدیرکل دفتر پتانسیل سنجی و ارزیابی منابع ساتبا گفت: ساتبا از سال 1397 تاکنون با انجام مطالعات پتانسیل‌سنجی تئوری موفق به شناسایی 121 هزار و 500 مگاوات پتانسیل احداث نیروگاه تجدیدپذیر و پاک در کشور شده است.
ساز و کار مدل سرمایه‌گذاری و ثبت‌نام متقاضیانِ نصب سامانه‌های خورشیدی کوچک مقیاس مشخص گردید
مدیرکل دفتر طرح‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی ساتبا به تشریح ساز و کار ثبت‌نام متقاضیان نصب سامانه‌های خورشیدی کوچک مقیاس پرداخت.
احداث نخستین توربین بادی در مقیاس 250 کیلووات به‌عنوان مولد انشعابی در کشور
مدیرکل دفتر نظارت، تعیین صلاحیت و کنترل پروژه ساتبا گفت: در حال حاضر تعداد 4651 مولد خانگی محدود به ظرفیت انشعاب با مجموع ظرفیت 55 مگاوات در سراسر کشور به بهره‌برداری رسیده‌اند.
تقدیر وزیر نیرو از رئیس سازمان ساتبا
مراسم قدردانی از دست اندرکاران پویش «هرهفته الف-ب- ایران» و رونمایی از کتاب «دلگرمی ها و همراهی» با حضور وزیر نیرو برگزار شد.
صفحه ۱ از ۵ ۲ ۳ ۴ ۵